Kijk NuIn De BioscoopGauwBioscopenLaatste TrailersNieuwsZoek FilmBeoordelingen
Films
Bioscopen
Direct Horloge
Nieuws
Trailers
Televisie
Gemeenschap
Mijn Content
Meer
Inloggen
Bladeren reviewsResultaten 1 - 20 Van 1,000
Toegevoegd laatste
Trefwoord
Ranking
Release datum:
  tot  
Duin (1984)
11 שנים לאחר שצפיתי בו לראשונה ושמעתי לפחות 11, 000 פעמים את Dancing Galaxy של אסטרל פרוג'קשן וטיפ-טיפה לפני שהוא מגיע בגרסה המבריקה (או המלוכלכת יותר) של דני(ס) ווילאנב הגאון, הגיע הזמן לחזור פעם נוספת לגרסה של דייויד לינץ', שאיתו אני קצת פחות מסתדר, באופן כללי.

לינץ' ואני מעולם לא ראינו עין בעין ומזל שלו שהוא במאי קולנוע דגול והוא לא באמת זקוק לאישור שלי, לכן החלטנו באופן חד צדדי, שנשמור מרחק לזמן מה. הוא ממני ואני ממנו. קלאסיקות על זמניות של לינץ' כמו "קטיפה כחולה" ו"מלהולנד דרייב" מעולם לא הצליחו להצית בי את האש שהיו אמורות וזה אולי מעיד על זה שאני פגום ואולי זה בסדר גמור, כי אני יכול גם להשתייך למחנה נון לינץ' ואז אפשר להסביר כמה דברים.

עם "איש הפיל" שלו דווקא הסתדרתי די בסדר, אבל הוא היה בנאלי יחסית לשלל סרטי הביזאר המאוד קשים (עבורי לפחות) להבנה ועיכול ו"חולית", באופן מסוים הוא אחד מהם. לא ברור לי מי החל את פעולת השרשרת הנוכחית, אבל בארבעים הדקות הראשונות שלי עם הצפייה הנוכחית, היה קשה להבין מי גורם לי להירדם תוך כדי הצפייה; האם לינץ' שוב עשה זאת והנחית עליי מכה ניצחת או שמא נכנעתי לעייפות המצטברת הרגילה שלי, בשעה מוקדמת מהצפוי.

בכל אופן, אחרי ארבעים דקות העלילה של הסרט מתחילה להסתדר וזאת, אם שכחתי לציין, גרסת הבמאי המורחבת, כי אי אפשר להתכונן לסרט החדש אלא עם הסרט הישן והמורחב. ואז הצצתי בביקורת הישנה שלי מלפני קצת יותר מעשור והבנתי שבגדול שום דבר לא השתנה...שוב היה קשה לי לעכל את הסרט ואבני הדרך העלילתיות והסגנון...אוח הסגנון. דמויות ביזאריות, משחק בינוני עד איום ועל אף החזון הטכני והוויזואלי, הסרט הזה לא מחזיק במבחן הזמן ולא סתם יוצא לו עדכון גרסה עוד חודשיים.

יש לציין כי הוא הגיע לאחר "מלחמת הכוכבים" ו"בלייד ראנר" ככה שהסגנון והוויזואליות לא היו אמורים להיות Major Issues עבורו, אבל עדיין הוא לוקה בחסר בפרטים הטכניים. פתיחת הסרט והקריינות המעייפת היו יותר מבלבלים מאשר מובנים ואם רציתי שיפשטו לי, בעיקר הסתבכתי ואיכשהו אחרי אותן 40 דקות הסכר נפרץ וגם ההבנה הגיעה איתו ובעיקר הגיעה....עלילה ועוד כזו ברורה ואפילו די מעניינת, שנמשכה כמעט עד הסוף. טוב, עד הסוף.

דמויות ההרקונינים (בטוח שהגיתי את זה לא נכון) חצו את גבולות הביזאר וכנראה בשביל להבין הרבה "למה" אצטרך לעשות את הקפיצה ולרכוש את הספר, לקרוא אותו ולהתחבר יותר טוב ויותר לעומק אל הרעיון המרכזי והאבסורדי שהציג פרנק הרברט בספרו. הקולות הפנימיים של הדמויות בסרט היו מציקות ומעיקות ואני חייב לציין שבצפייה שנייה ואפילו ארוכה יותר (שחולקה לשני חצאים), שאבתי יותר הנאה, הבנה ועניין בסרט מהפעם הראשונה ועדיין........ניכר שאני ולינץ' נמשיך להיות מנוכרים זה לזה.

שמחתי לראות שהמבקרים שנאו אותו ברמות אחרות וגם הדגיש מעל כולם רוג'ר איברט את הכיעור והבלאגן שלו בתור סממנים לכישלון החרוץ של הסרט ולהיותו אחד הגרועים של אותה השנה. איך הוא הפך להיות סוג של סרט קאלט...קשה להסביר. הסאבטקסט הדתי והאקולוגי מאחורי הסרט עוד זקוק לקריאה והעמקה נוספת, אבל יש בו משהו מסקרן, אבל בתור סיפור - פחות בתור הביצוע המוזר של לינץ' ועם זאת, צריך לקרוא את המקור בשביל להעמיק את הידיעה וההבדלים בין שני סוגי החזון - של הסופר ושל הבמאי.

אני חושב שהצפייה הזו לימדה אותי שאולי הכי עדיף להתכונן ולצפות היטב לגרסה החדשה היא באמצעות רכש וקריאה זריזים של הספר (זה לא יקרה, כמובן) ואז.......או אז....ניתן את הכבוד הראוי למר ווילאנב ולגרסה עמוסת הכוכבים שלו (והיא אכן עומדת להיות עמוסה מכל טוב). ניפגש בקולנוע, כן? אם לא יסגרו לנו שוב.

ניתן לו עוד חצי כוכב למעלה הפעם, יאללה - 6.5. אולי עוד 11 שנים אני אהנה ממנו יותר או מקסימום, יהיה לי ווילאנב טוב ומשופר יותר לצפות בו פעם נוספת.
  Day geleden
Hitman's Wife's Bodyguard (2021)
בדרך כלל, כשסרט מתחיל לא טוב - הוא ישאר לא טוב.
אבל אולי זה היה בעצם הטוויסט של הסרט, להראות שהוא הולך להיות סרט רגוע ומשעמם, ואז לעלות ל100 קמ"ש, ולהזכיר לנו למה כל כך אהבנו את הסרט הראשון.

אני אוהב את הסרטים של ראיין ריינולדס, ההומור והשנינות של הדמויות שלו כאילו הוא הפה והעיניים של הצופה, בסצינות הוא מבין מה עובר לנו בראש, וזה מרגיש כאילו יש לנו דו שיח עם השחקן בסרט. זה מהנה יותר.

על דבר אחד אני מצטער, שלא צפיתי בסרט בקולנוע.
  3 Dagen geleden
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021)
אני לא יודע אם משהו אצלי לא בסדר, אבל הסרט הזה, שניכר כאילו הולך להיות הכי פחות טוב מבין השלושה, הוא זה שנהניתי ממנו הכי הרבה, אמנם לא בהרבה מדי, אבל בהחלט הוא התחבב עליי, עם כל רגע שעבר במהלך הצפייה שממילא התחילה בשעה מאוד מאוד מאוחרת בלילה - כראוי לסרטי אימה.

הפעם מיגל צ'אבס הוא הבמאי ואילו וואן עצמו חתום על התסריט, ביחד עם תסריטאי נוסף שדורש קופי פייסט ועל כן נשאיר אותו בראשי תיבות בתור ד.ל.ג.מ. זו הפעם הראשונה בסרטי "לזמן את הרוע" שיש עלילה שסוטה קצת מגבולות הז'אנר של סרטי האימה וגם אם אחרי צפייה בטריילר זה היה נראה כאילו הסרט יילך לכיוון של בתי משפט וכלא, הוא מצליח להשיב את עצמו למסלול והופך למותחן חקירות, משולב עם האימה שכל כך מזוהה עם סדרת הסרטים.

לא שלא אהבתי את שני הקודמים, הם היו ראויים, מפחידים ומבוימים היטב על ידי וואן, שהפך להיות מאסטר בתחום האימה, רק שהפעם, העלילה הפנטה הרבה יותר. היה סיפור, שאינו אימה גנרית ובתים רדופי רוחות, היה עניין ופתאום כל הקונספט של "מבוסס על סיפור אמיתי" בהחלט צבר עוד ועוד עניין. צ'אבס מצליח לייצר לא מעט קטעי הפחדה מוצלחים וגם מעורר עניין יותר גבוה בבני הזוג, שהם הגיבורים של יקום הדיבוקים והשתלטות השדים על בני אדם.

מדהים לגלות כי גם אחרי לא מעט זמן, שיצא הסרט הראשון ואחריו גם השני, ספין אופים לא מעטים ואפילו השם הנוכחי מרגיש כמו איזה סרט צדדי, אבל אחרי כולם ולמרות הכל, יש כאן אימפקט נפלא של מתח, רמה גבוהה של עניין בסרט, במשך כמעט שעתיים וכמובן רגעי אימה מבוימים היטב.

פרמיגה ופטריק ווילסון כבר מזמן הפכו לסוג של גיבורי על מרתקים בז'אנר האימה בכלל ובתת הז'אנר של סרטי גירוש שדים. לאחר שניכר כי ינקו את הז'אנר המשני הזה עד תום, מגיעים וואן והצוות שלו, פעם נוספת, על מנת להוכיח שאפשר לסגור טרילוגיית אימה מוצלחת ושוב להמתין ולראות איך הסרט הרביעי יחרבן להם את הכל...

ככה מצאתי את עצמי שוכב במיטה ומחכה שהעייפות תלכוד אותי (כפי שעשתה בסרט השני) ותאלץ אותי להמשיך בפרק ב' למחרת ו....לא יכולתי להפסיק לצפות. ממליץ בחום לחובבי האימה שבינינו.
  3 Dagen geleden
Batman: The Long Halloween, Part One (2021)
בתור מעריץ גדול של סרטי באטמן, אבל לא כזה שקרא כל חוברת קומיקס אפשרית שיצאה על שמו, זו הייתה הפתעה נעימה לגלות את הסרט הזה, המבוסס על מיני סדרת חוברות אשר ראתה אור בסוף שנות התשעים.

הסרט הזה בעצם מפתח ומטפח גלריית אויבים של באטמן. הוא כבר מתרועע עם קאטוומן וגם הג'וקר יעלה ויבוא מתי שהוא, כפי שמסמלת כרזת הסרט, אבל כל התכלית של הסרט היא להוציא את איש העטלף מהצללים קצת, על מנת לבצע חקירות משטרתיות - אופייני וטיפוסי, אבל בשלב הזה של חייו הצעירים, בתור באטמן מתחיל יחסית, זה כנראה לא היה כזה טיפוסי.

באטמן, גורדון והארווי דנט משלבים כוחות על מנת לתפוס רוצח חדש, אשר ייקרא "הולידיי", נוכח העובדה שהוא מבצע מקרי ומעשי רצח בזמן החגים. מקרי הרצח הללו מתרחשים בתוך המאפיה של פאלקוני וגורמים לכל הנוכחים והסובבים את כוחות המשטרה, חיילי המאפיה ובאטמן את אלפרד לתפוס את הראש ולא להבין מאיפה נפל עליהם הרוצח החדש.

העלילה מתנהלת אומנם בקצב סרטי באטמן, כקצב העיקר גות'האם האהובה של ברוס וויין, אבל התעלומה עצמה מזכירה לא פעם אחת מעלילות ספריה של אגאת'ה כריסטי, כאשר רוצח עלום שם אחד מכופף את ידיי החוקרים לפנות במספר כיוונים וגורם לכל מי שמעורב להיראות כחשוד.

סרט נהדר, בנוי מצוין ועל אף שאינני יודע כמה הוא נאמן למקור, עד הפרט האחרון, העלילה שלו מרתקת ומהפנטת. עשוי טוב ובעל מדבבים מצוינים, ביניהם ג'וש דוהמל המוכר מסדרת סרטי הרובוטריקים של מייקל ביי ונאיה ריברה, המנוחה שזו הייתה אחת מעבודותיה האחרונות, לפני שנפטרה מטביעה והצילה את בתה תוך כדי. הסרט הוקדש לה ובהחלט ראוי...
  3 Dagen geleden
Hitman's Wife's Bodyguard (2021)
אני חושב שאני יכול למחזר את הביקורת שלי על הסרט הזה כפי שפאטריק האגס מחזר את הסרט הראשון ונשען באופן טוטאלי על כוכביו, פה הג'ורה שלהם והבדיחות שלא מפסיקות לחזור על עצמן. אם בפעם הקודמת זה היה עוד איכשהו טרי, בכל הנוגע לרעיון המרכזי, הרי שעכשיו זה אפילו איבד את הקסם הראשוני ההוא ועם זאת, סרט אקשן מהנה ומבדר, אשר בעיקר שורד בזכות השמות שמשתתפים בו.

לא באמת זוכר או מתעניין במה שהיה לעלילה של הסרט הקודם להציע, אבל הנה זה חוזר פעם נוספת, כאשר סלמה הייק השופעת מקבלת תפקיד יותר משמעותי ושוב מגיע נבל גנרי למדי, אשר רוצה להשמיד את העולם בגלל שארצו (יוון) ירדה במעמדה, בגלל אירופה או ארצות הברית או לא משנה מי....אין כאן באמת אמירה עמוקה, מעבר לכך שאנטוניו בנדרס גויס לגלם כללי מאוד, עם מבטא ספרדי, שאמור להיות יווני.

ריאן ריינולדס מגלם את שומר הראש האנאלי יחסית, שלא מסוגל לשחזר את הימים היפים שהיו לו בתור שומר ראש מוצלח והוא מאשים בהכל את המתנקש - דריוס קינקייד, שהרס לו את החיים והעבודה, על אף שספג כדור בשבילו. מצד שני קינקייד (המגולם על ידי סאם ג'קסון) הוא הנפש המשוחררת, שלא מתעניין במה שיש לשאר העולם לומר או לחשוב עליו והוא ממשיך בדרכו וגם על הדרך מנסה להכניס את אשתו להריון, כדי שייצא פסיכופת כלוא בתור דור ההמשך.

אקשן, פיצוצים והריגות גראפיות מאוד, שלא נס ליחם כבר שנים על גבי שנים, אבל באמת הכריזמה של ריינולדס מצילה את הסרט, הכימיה בינו לבין הייק וג'קסון גם משפרים עמדות, אבל בגדול כל השלושה חוזרים לסיבוב נוסף מעצמם בסרט הקודם ומעצמם בכלליות, בכל הנוגע לשטנאץ שהם מקפידים לשדר כבר שנים רבות. הייק קצת יותר מוגזמת מהרגיל, אבל ככה מצופה ממנה.

אם ראיתם את הראשון וחיבבתם אותו, ככל הנראה שיזרום לכם גם הנוכחי ואם פחות אהבתם אותו וגם פחות זורמים על הבדיחות של המשולש הראשי הנוכחי, עדיף לכם לוותר ולחפש קומדיית אקשן שונה. מעבר לערמות השמות שצוינו עד כה, אפשר למצוא פה עוד כמה, בתפקידים קטנים למדי כמו מורגן פרימן ופרנק גרילו.
נחמד שהסרט לא מורח את עצמו ואולי נשוב לראות איך זה נגמר סופית בחתימת טרילוגיה, ככה....היה ונותר בינוני פלוס.
  6 Dagen geleden
Gladiator (2000)
אחרי הרבה זמן וכשאני לא זוכר כמעט שום סצנה, החלטתי לראות את הסרט מחדש וכמובן...שהיה תענוג.
קרואו פיניקס ונילסן מובילים סרט מרתק בטירוף שגם אחרי 21 שנים (איך שהזמן טס) מצליח להטיס את הזמן למרות אורכו הרב (קצת מעל שעתיים וחצי).

ללא ספק אחד מסרטי החובה לחובבי הקולנוע.

9/10
  Week geleden
A Classic Horror Story (2021)
יצא לי לראות סרטי אימה שנוצרו בהרבה ארצות - סין, יפן, הודו, ספרד, פולין, אנגליה ועוד...דווקא את האיטלקים עדיין לא ראיתי בז'אנר הזה.

והאמת בתור התחלה, אחלה סרט אימה, הוא לא מדהים אבל בהחלט נחמד ומעביר את הזמן ואפילו משאיר קצת עוד מקום לעוד (שלא נדבר על סרט המשך).

הדמויות די רגילות בסרט אימה, יש כאלה שנרצה שיישארו בחיים, יש כאלה שפחות.. ויש את הטוויסט הקבוע שתכלס די ידוע מראש.

חובבי האימה יאהבו.
6/10
  Week geleden
Steel Magnolias (1989)
יש כאן איזו קריצה שאני אהבתי. מיועד לבעלי סבלנות ולאלו שיודעים ליהנות מדיאלוגים שנונים ומשחק משובח. מדובר בסרט שהתחושה היא שבנוי משני סרטים שונים. ההתחלה היא סתמית אבל בערך באמצע מתרחש אירוע שמשנה את מהלך העניינים. סיפור שמתרחש בעיירה קטנה בלואיזיאנה ומתמקד ב 6 נשים שנפגשות בסלון היופי. חוץ מבעלת המכון, אנו פוגשים מתלמדת צעירה ותמהונית שבאה לעבוד שם. בנוסף, שתי נשים קשישות שנהנות לריב ולעקוץ אחת את השנייה, האחת היא נרגנת תמידית וחמורת סבר והשנייה היא מלכת הציניות. אבל שתי הדמויות המרכזיות, הן שלבי הצעירה שהיא גם חולת סוכרת שעומדת להתחתן ואימה. לאחר החתונה ולמרות אזהרות הרופאים, שלבי מודיעה לאימה שהיא נכנסה להריון, דבר שיכול לסכן את חייה. הדבר יוצר מתח ביניהם ולאחר הלידה מצבה של שלבי מתחיל להתדרדר, עד כדי כך שהיא נזקקת להשתלת כליה שאותה אימה תורמת לה. למרות הסוף הטראגי, הסיום נעשה עם חיוך גדול ולכך כיוונתי בתחילת דבריי. אי אפשר גם לא לציין את הגרעפס הנהדר של אוויזר, שהיא אחת הנשים הדומיננטיות בעלילה. חוץ מזה יש עוד קטעים מצחיקים. לסיכום: לא יצירה לפנתיאון אבל בהחלט כזו שיש בה ארומה לא שיגרתית שאני התחברתי אליה. ציון 7.5.
  Week geleden
Promising Young Woman (2020)
יש סרטים שהציפייה להם פשוט משתלמת והסרט הזה הוא בדיוק אחד כזה. מותחן הנקמה הדרמטי למדי, בכיכובה של קארי מאליגן הוא אחד הסרטים המסוגננים והייחודיים שראיתי לאחרונה. מאליגן כל כך מסורה לתפקיד שהיא מגלמת עד כי נראה שהיא חוזרת איתו גם הביתה, לאחר שסשן הצילומים כבר הסתיים מזמן.

שם הסרט בעברית ובאנגלית סוף סוף מייצג בדיוק את תוכנו ובדיוק כאשר אתם חושבים שהצלחתם לפענח את הסרט או כאשר הכל מרגיש שהוא מטייל על פסי הבנאליות, הוא בועט בכל מוסכמה אפשרית ונותן לטירוף שלו להוביל אותו עד הסוף הנפלא והמתסכל בו זמנית שלו. אם אתם ממש רוצים להבין על מה מדובר, פשוט תצפו בסרט, כי באמת חבל לספיילר משלב מסוים.

מאליגן מגלמת את קאסי, בחורה שנראה שהיא שולטת בעניינים שלה היטב, אבל בכל רגע שעובר נופלת ממנה פיסה קטנה של שפיות ואתם תגלו תוך כדי למה בדיוק. סרט הנקמה הזה הוא מרומז בלא מעט רגעים ולא חוצה גבולות אלימים, כפי שאולי הכרזה שלו מתארת, אבל הוא בהחלט יודע להוציא מהרמזים שלו השפעה גדולה על הצופה וקשה מאוד להיות אדיש אליו.

ישנם לא מעט רגעים שהוא מרגיש כאילו הוא זונח את הקו העלילתי הייחודי שלו ומצטרף לפסי רכבת הבנאליות, אבל זוהי עוד תחבולה תסריטאית בשביל להשאיר אתכם תוהים, מצפים וממתינים לטוויסט הבא בעלילה. יש כל כך הרבה רגעים בסרט שמותירים אתכם באמת עם פה פעור ועם תסכול, כי לא תצליחו לפענח אותו עד הסוף ועם זאת, זה בדיוק סוד הקסם והסוד שלו, בכלליות.

הטירוף והאובססיה של קאסי, הניסיונות לפתור אותם והרגעים שבהם אולי תחשבו שהבנתם את הכל או ראיתם משהו מתקרב, כל אלו הם פנינים קולנועיות אמיתיות שפשוט כיף להביט בהן מתגלגלות אל מול עיניכם וגם ברגעים שהוא איננו מתוחכם, מתחכם או נושא בחובו מסר פמיניסטי מאוד מוצהר, הוא פשוט סרט כיפי, שמשלב קצת קומדיה שחורה, הרבה דרמה ולא מעט רגעי מתח עשויים היטב.

יוצא מן הכלל ומומלץ בהחלט לא לדלג על אחד הסרטים המקוריים והמובילים של השנה (לא בכדי הוא זכה באוסקר על התסריט המקורי והמשובח שלו) ומעבר למאליגן הנפלאה מופיע הסטנדאפיסט בו ברנהאם בתפקיד משני ונפלא. עם השניים מופיעים גם אדם ברודי, אלפרד מולינה, קוני בריטון, מולי שאנון אדם ברודי, קלנסי בראון וג'ניפר קוליג' - כולם בתפקידים מזעריים וטובים.

לא לפספס!
  Week geleden
Love Guaranteed (2020)
הנושא הוא העיקר. קומדיה רומנטית צריכה להיות לכל הפחות סבירה, כי מי מאיתנו לא רוצה לאהוב ולהיות נאהב?אסקפיזם במלוא מובן המילה. צריך כישרון כדי לקלקל וכאן זה נעשה עם חן ובטוב טעם. רק לא להתבלבל, ממש לא מדובר על פאר היצירה. כל מי שנרשם לאתרי היכרויות ויצא לדייטים יוכל להתחבר. סוזן היא עורכת דין שמייצגת מיעוטי יכולת ולא גובה מהם תשלום. המצב הכלכלי שלה הוא בהתאם ורכב הענתיקה שאיתו היא נוסעת לצליליה של הזמרת טיפאני משנות ה-80, מסמל את זה הכי טוב. כשבחור צעיר ומקסים בשם ניק נכנס למשרדה יום אחד ורושם עבורה שיק, הכל משתנה. הוא מבקש ממנה לתבוע את אתר ההכרויות אליו נרשם בטענה להונאה, מאחר והבטיחו לחברים למצוא אהבה. ניק יצא ליותר מ 900 דייטים ועדיין לא התאהב. כעת סוזן כחלק מההכנה שלה לתביעה, נרשמת בעצמה לאתר ההיכרויות ומתחילה לצאת לדייטים. סוזן וניק מגלים שאהבה של שניהם נמצאת ממש קרוב. הבעיה היא שההתאהבות שלהם זו בזה יכולה לסכן את התביעה ואת סכום הפיצויים שלצידה. השאלה היא מה יגבר על מה.הלקח הוא שאי אפשר להבטיח אהבה. אתה יכול להתרסק אבל גם יכול לנסוק מעלה מעלה.צריך לקחת סיכונים. תובנה שאנו מכירים אותה.סרט חביב של פחות משעה וחצי. ציון 6.5.
  2 Weken geleden
Spiral: From The Book Of Saw (2021)
אחרי שכבר לעסו, חבטו וניסרו בגופה שנקראת ה"המסור" בהוליווד חשקו בניסיון נוסף, "מה יקרה אם נעשה עוד אחד"?
והם עשו עוד אחד והמעריצים ראו גם אותו והבשורה? אותה הבשורה...מיותר מאוד ולא מתקרב ל-2 המסורים הראשונים שהיו מצוינים.

בתור סרט אקשן/מתח הוא דווקא די נחמד ומעביר את הזמן, אבל שם נגמרות המחמאות כיוון שזה בטח לא המסור, סרטים כאלה ראינו בכמויות והטוייסט, טוב את הטוויסט גם עיניים ואוזניים מכוסות וממרחק קילומטר היה אפשר לראות את זה.
אם לא זיהיתם את הטוויסט, זה הזמן להתחיל לראות סרטים כי זה בטח הסרט הראשון שראיתם.

המשחק סביר, מכריס רוק אי אפשר לצפות למעט והוא אכן נותן תפקיד טוב כמצופה, סמואל ג'קסון זה סמואל ג'קסון והפרצוף השלישי המוכר לכם הוא מקס מינגלה הנהג של גלן מ"סיפורה של שפחה".

לסיכום. 6/10, been there done that
  2 Weken geleden
Murder Mystery (2019)
פארודיה על סרטי הבילוש שהתבססו על ספרי אגאתה כריסטי. הייתי מגדיר את הסרט כאינפנטילי אבל עם חן מסויים. שעה וחצי של העברת זמן כאשר אין משהו יותר טוב לעשות. בני הזוג שפיץ התפרנים והקמצנים חוגגים 15 שנות נישואין ולרגל כך הם טסים לחופשה באירופה. ניק הוא שוטר כושל ואודרי היא ספרית. בזמן הטיסה, אודרי מכירה איש עשיר שהוא אחיין של מיליארדר קשיש. הוא מזמין את הזוג שפיץ לשיט ביאכטה של דודו מיד עם רדתם מהמטוס, שם הם פוגשים שלל דמויות צבעוניות. במהלך השיט הדוד המיליארדר נרצח לאחר שהוא מקריא את צוואתו. כעת כל הנוכחים ביאכטה חשודים כולל בני הזוג שפיץ, שאחריהם מתנהל מרדף של משטרת צרפת. תוך כדי מנוסתם הם מנסים למצוא את מבצע הפשע בזמן שחלק מהחשודים עצמם נרצחים זה אחרי זה. הצוות יחד של אדם סנדלר וג'ניפר אניסטון הוא מוצלח אבל זה בערך הדבר הטוב היחיד כאן. ציון 6.5.
  2 Weken geleden
Black Widow (2020)
לא הסרט הכי טוב ביקום של מארוול, אבל בהחלט מתעלה על הפנתר השחור או קפטן מארוול (לא שזה קשה).

היא דמות שולית ולא ברור למה היא צריכה סרט רקע שלה, הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת, כלומר אפשר להמשיך הלאה לשלב 4 ולדלג על הסרט הזה.

מה שכן, אני מאוד מעריך את התעוזה של הדמות והאינטלגנציה שלה בולטים בעולם של גיבורי על ואלים, זו דמות שמתגברת על מכשולים באמצעות חשיבה ותכנון, כמו איתן האנט מסרטי משימה בלתי אפשרית.

סצינות האקשן נחמדות, אבל לאלמנה השחורה מאפיינים ספציפים שחסרים לשאר הנוקמים כי הם בעצם מסתמכים על כוחותיהם בעוד שהיא נועזת וחושבת 5 צעדים קדימה, לכן אם היו מרחיבים את זה אצלה בסרט, היינו מקבלים סרט הרבה יותר טוב וזכור.
  2 Weken geleden
The Tomorrow War (2021)
אם אתם לא מעריצי כריס פראט, אז אל תצפו בסרט. גם אם אתם אוהבים אקשן ומד"ב, לא יקרה כלום אם לא תצפו בסרט, B movie שלא הולך לשום מקום.

  2 Weken geleden
Fatherhood (2021)
מסוג הסרטים שאני מכנה אותם "חביבים". המכנה המשותף לכולם: נושא קליל, עלילה פשוטה וזורמת, פה ושם קצת צחוקים. מצד שני, לא מסוג הסרטים שהייתי משלם כרטיס לקולנוע כדי ללכת לראות אותם. מט הוא גבר שהתאלמן מאישתו בזמן שילדה את ביתם.כעת הוא חייב לקחת אחריות אליה הוא לא מוכן. אימה של אישתו המנוחה מעוניינת שהיא תטפל בתינוקת, מה שיוצר קונפליקט ביניהם. החלפת חיתולים ולילות ללא שינה הם כעת חלק מחייו החדשים.חוץ מזה, מט שבעצמו הוא סוג של ילד, מתקשה להיפרד מחיי הרווקות ומסתובב עם שני חבריו הלא רציניים. כשביתו גודלת, הוא מכיר בחורה ומתאהב בה. השאלה היא איך הטיפול בביתו משתלב עם הרומן החדש אבל גם איך הקשר החדש ישפיע על גידול הילדה. הקטע היפה הוא התהליך שמט עובר עד שהוא נהיה אבא אמיתי. קווין הארט תפור על התפקיד הזה ועושה אותו עם הרבה חן.
  2 Weken geleden
The Tomorrow War (2021)
גיבוב שטויות כזה כבר הרבה זמן לא היה...בעצם, דווקא הם מתחילים להיערם ולהצטבר די מהר, בזכות שירותי הסטרימינג שמשלמים הרבה לשחקנים, אבל אולי קצת פחות לתסריטאים והבמאים שמה זה מחפפים.


כריס פראט היה פעם בחור שמנמן ומאז שהוא גידל לעצמו יופי של קוביות בבטן הוא נותר באותו התפקיד, רק עם סוגים וגוונים אחרים של תסריטים. הפעם הוא מורה לביולוגיה (או כימיה או איזה שיט אחר), שפעם היה חייל מארינס ותיכף הוא ימצא את עצמו נלחם במלחמה עתידית, נגד מין חייזרים שמאיים לכלות את תושבי כדור הארץ.


מאחר והכוחות אוזלים להם בעתיד, הם מבקשים את עזרתם של החברים בעבר (בהווה, מה שתבחרו) ובצעד דיקטטורי ויוצא דופן הממשלות ברחבי העולם (אנחנו בגדול רק רואים את האמריקאים כי, נו....שם מתרחש הסרט) מחליטות לגייס גיוסי חירום של חיילים למלחמה העתידנית, שלא כולם בעלי ניסיון בקרב בכלל.


מדובר בסרט מז'אנר האקשן, עם תת ז'אנר של מסע בזמן ועם טעימות ונגיעות של אימה, בכל הנוגע להופעתם של החייזרים הקרויים "ספייקס" או "דורבנים" לקהל המקומי. הרעיון, לכשעצמו, לא רע בכלל ואפילו בסאבטקסט של הסרט מצויים לא מעט אלמנטים של ביקורת על הממשל האמריקאי ועל האו"ם, אבל בכל הנוגע לביצוע ולאורכו של הסרט, מדובר בכישלון נחרץ וגדול.


כן, הסרט מהנה ואסקפיסטי לחלוטין, אבל יש כאן יותר חורים עלילתיים בסיסיים מההגנה של הנבחרת הטורקית ביורו, הטקסטים פה זוועת עולם וגם הביצוע של מרבית הקאסט איום ונורא. הכימיה בין השחקנים לא קיימת, האמינות העלילתית הקטנה ביותר לא נמצאת כאן בכלל ואת הכל מרחו על שעתיים ורבע.


אבל ויש אבל גדול...יש נתוני צפייה מאוד גבוהים וסרט המשך עשוי להתחיל לקרום עור וגידים ממש בקרוב. כריס פראט לא איום ונורא לגמרי, ג'יי קיי סימונס בתפקיד מיותר ולא מפותח ואיתו גם בטי גילפין שהייתה מדהימה ב"משחקי ציד" ופה מתפקדת בתור 1 של פראט. איבון סטרהובסקי, שאותה אני מכיר מהסדרה "דקסטר" בתפקיד איום ונורא ובגדול אין כאן אף הופעה של שחקן שראויה להיזכר בתור משהו.


טעות גדולה, באופן אישי, אם הדבר הזה יקבל סרט המשך, אבל אם הקהל אוהב וצופה...כנראה שזה יקרה. היה אקשן בלתי פוסק, אבל ערימת הקלישאות, החורים והטקסטים הדביליים שהיו שם גרמו לכך שהמוח שלי התכווץ בכמה מידות תוך כדי צפייה.


אפשר לוותר לחלוטין.
  2 Weken geleden
Beverly Hills Cop (1984)
סימפתי ולא הרבה מעבר לכך. הזמן שעבר לא עשה חסד עם הסרט. יכול להיות שהיה פורץ דרך בזמנו כשיצא לאקרנים ב 1984, אבל מאז יצאו סרטים נוספים באותו סגנון כמו "שעת השיא", שהיו טובים יותר. אקסל פולי הוא שוטר במשטרת דטרויט לא הכי ממושמע ועם עבר מפוקפק. כשחברו שהוא עבריין לשעבר נרצח, אקסל יוצא לחופש ונוסע לבברלי הילס כדי למצוא את איש העסקים המאפיונר שאחראי לרצח.שם הוא גם פוגש את ידידתו מהעבר שתשתף איתו פעולה בהמשך. בברלי הילס המפונפנת היא לא בדיוק סגנון "הצווארון הכחול" שהוא רגיל אליו מדטרויט, שם אפילו השוטרים ניראים כמו כוכבי קולנוע. לאחר שהוא נעצר על ידי המשטרה המקומית שלה תרבות אירגונית שונה מזו שמכיר, הוא מנהל איתם משחק של "חתול ועכבר" בדרך לסגור את החשבון. מיותר לציין שאדי מרפי במשחק נהדר. כמובן שהמוסיקה נפלאה וכל מי שגדל בשנות ה-80 אהב אותה ועדיין אוהב. בסך הכל סרט ראוי גם אם לא שייך לרשימת הסרטים הגדולים.
  2 Weken geleden
Becky (2020)
כמו שכתבו בביקורת על הסרט, יש פה שילוב נחמד (אבל לא יותר מנחמד) של "האנה" ו"שכחו אותי בבית", כשיש כמה קטעים קצת יותר מידי מוגזמים שמנסים להיות יותר מידי GORE במקום שלא צריך להיות GORE (העין, אוי העין), המוזיקה לא טובה והורסת את האווירה, 2 הדברים האלו הורסים לרשימת השחקנים המכובדת תסריט לא רע שעם קצת בימוי יותר איכותי היה יכול להיות סרט טוב.
אבל בסופו של דבר מדובר בסרט בינוני עם סצינה אחת שתיזכר ממנו ולאו דווקא לטובה (העין, אוי העין..)

לולו וילסון שאוהבת לשחק בסרט אימה משחקת טוב, קווין ג'יימס מצליח לצאת לא רע מהבעל השמנמן והחמוד שמוביל משלוחים, ג'ואל מקהייל בתפקיד קטן יחסית אבל סביר, רוברט מיילט ששיחק בלא מעט סרטים ואפילו הספיק לרשום כמה הופעות בWWF (כן זה של אנדרטייקר ושון מייקלס) גם סביר ואמנדה ברוגל (ריטה מסיפורה של שפחה) בתפקיד נחמד.

סך הכל מעביר את הזמן לא רע למי שאוהב סרטי נקמה.

6.5/10
  3 weken geleden
Singin 'In The Rain (1952)
מפס הייצור שלא קיים יותר. מקסים, מרהיב ומצחיק גם אחרי קרוב ל 70 שנה אחרי צאתו לאקרנים למרות הסגנון המיושן. קטעי השירה והריקוד מהפנטים וג'ין קלי הוא הכוכב שעושה את הסרט. שיר הנושא והריקוד שלו בגשם תוך כדי השירה נכנסו לפנתיאון. הקול המצחיק של לינה לאמונט זו עוד הברקה שהיא חלק בלתי נפרד מהאירוע.הרקע הוא המעבר מהסרטים האילמים לסרטים המדברים בהוליווד של סוף שנות ה-20. הכוכבים הישנים צריכים להסתגל לשינוי ולקשיים הכרוכים בכך. הסרט החדש המדבר שבו הם משתתפים, צפוי לצאת לבתי הקולנוע והוא הולך להיות פלופ גדול בגלל בעיות טכניות. הפיתרון הוא להסב את הסרט למיוזיקל כאשר שירתה של הכוכבת הראשית הלא מוכשרת יבוצע על ידי מישהי אחרת. הבלוף הזה יתגלה בסוף. אולי יש כאן ביקורת על הוליווד של אותם ימים, על כך שלא בהכרח הכישרון מקבל ביטוי בבואם ללהק. זה דיון להיסטוריונים של הקולנוע ולא נתעכב על כך. לסיכום: סוכריה מתוקה מפעם.
  3 weken geleden
WolfWalkers (2020)
הרבה זמן חיכיתי לחוויה הזו, שבעיקר שמעתי וקראתי עליה ופשוט הגיע הזמן שהילדים הסכימו להזיז את כל סרטי נטפליקס או החדשים שהגיעו והיה זה הזמן הנכון מבחינת כולנו להתיישב בצהרי שישי ופשוט לרוץ עם ההרפתקאה הנפלאה הזו.

זה סרט מצויר שאתם עשויים להסתייג ממנו בהתחלה מכיוון שהאנימציה של האולפנים שלו (אולפני האנימציה האיריים - "קארטון סלון") נישתית מאוד, היא זועקת משהו אחר מכל שאר אולפני הקולנוע הצבעוניים והמרהיבים, אבל מעל הכל היא חורטת על דגלה איכות וגם ייחודיות.

הסרט הוא סרט שבבסיסו מציג אאוטסיידריות וכיצד הן מוצאות נחמה זו בחברותה של זו וכבר קראתי אי שם כל מיני תיאוריות מופרעות ובלתי ניתנות להפרכה (אלא אם הבמאי יאמר אחרת) בנוגע לטיב הקשר בין צמד הגיבורות הראשיות, אבל בהחלט אפשר לומר שההנאה המרכזית מהסרט הייתה מהעלילה, מהדמויות המעוצבות היטב וכן, גם מהאנימציה הייחודית וערימות הרגש שנשפכות כמעט כמו הדמעות מעיניהן של הגיבורות הראשיות.

יש שם נבל טוב, שלא תוקע יתד עמוקה מדי בעלילה של הסרט, הוא נמצא שם בצד - מרחף כמו דבורה, שרק מחכה לעקוץ ויש משפחות יחידניות וכמובן זאבים, אשר...ובכן, הם מולכים על ידי מוליכיהם וזה...סתם יהיה ספויילר לסרט, בנוגע לאיך וללמה.

אנימציה משובחת, עלילה מהפנטת ומרטיטה ואפילו הילדים נהנו, למרות שבלא מעט רגעים זה הרגיש קצת יותר מדי בשבילם. אין ספק שמעתה אחפש עוד ועוד סרטים של אולפני האנימציה "קארטון סלון" וגם של הבמאי טום מור, כי כאן הוא קנה אותי ולמרות שהאוסקר לא הונח בידו (הפסיד ל"נשמה" של פיקסאר המיוחצנים יותר) והוא לא העניק לאפל את ההחזר הפסלוני להשקעה, מדובר בסרט פשוט נפלא, לכל המשפחה, שלא יישכח כל כך מהר.
  4 weken geleden
In Theaters
Kingdom: Ashin-jeon, Old, Hotel Transylvania: Transformania, Snake Eyes: G.I. Joe Origins, Fear Street: 1666, Escape Room: Tournament Of Champions, A Classic Horror Story, Gunpowder Milkshake, Space Jam: A New Legacy, Fear Street: 1978, Annette, The Tomorrow War, Till Death, Fear Street, Let Us In, America: The Motion Picture, The Forever Purge, The Ice Road, The Batman, The Courier, Batman: The Long Halloween, Part One, Fatherhood, F9, Luca, Hitman's Wife's Bodyguard, Sublet, Skater Girl, In The Heights, Awake, The Conjuring: The Devil Made Me Do It, Friends: The Reunion, Il Divin Codino, Cruella, Spirit Untamed, A Quiet Place Part II, The Perfect Candidate, The Woman In The Window, Leger Van De Doden, Spiral: From The Book Of Saw, Oxygen, Together Together, Wrath Of Man, Here Today, The Water Man, Mainstream, Monster, Doctor Strange In The Multiverse Of Madness, Those Who Wish Me Dead, Connected, Zonder Wroeging
Coming Soon
Avatar 4, Avatar 3, Black Panther: Wakanda Forever, Turning Red, Minecraft, Black Adam, Spider-Man: No Way Home, Avatar 2, West Side Story, Sing 2, Encanto, Ghostbusters: Afterlife, The Eternals, The Addams Family 2, The French Dispatch, Ron's Gone Wrong, Last Night In Soho, The Last Duel, The Many Saints Of Newark, Dear Evan Hansen, Clifford The Big Red Dog, The Night House, Venom: Let There Be Carnage, Malignant, Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings, D'ArtacAn Y Los Tres Mosqueperros, Don't Breathe 2, Candyman, Sweet Girl, Reminiscence, PAW Patrol: The Movie, The Protege, The Boss Baby: Family Business, Beckett, Free Guy, Dream Horse, The Last Mercenary, Resort To Love, Stillwater, The Green Knight, The Suicide Squad

TOP 500
Statistieken
28,629 Films, 2,976 Serie, 7,024 Seizoens, 119,560 Afleverings, 393,188 Mensen, 576,655 Gebruikers, 267,208 Berichten, 28,851 Reviews, 95,931 Photos, 6,888 Video's
Algemene Informatie & Overige pagina's
Taal
סרטים © 2021